Dziewczyna ze mną zerwała – jak odzyskać kobietę po rozstaniu?

Gdy dziewczyna decyduje o końcu związku, często czujemy się zdruzgotani i wszystko zmienia się o 180 stopni. Ciężko jest wykonywać codzienne czynności, często szukamy pocieszenia w alkoholu lub innych używkach. Nierzadko nie zgadzamy się z decyzją swojej byłej, chcemy aby wróciła do nas, aby było tak jak dawniej. Niestety, często próbujemy odzyskać byłą w nieodpowiedni sposób. O tym jak odzyskać byłą, swoje rady zaczynają udzielać znajomi oraz inne kobiety – bardzo często są to rady całkiem nieskuteczne. Co zatem robić aby ona wróciła do Ciebie? Jakich błędów należy unikać? I ostatecznie: jak odzyskać byłą dziewczynę i sprawić aby wróciła na kolanach?

Jak odzyskać byłą – oceń swoje szanse

Niezależnie od tego, czy byliście ze sobą kilkanaście lat czy zaledwie kilka miesięcy, musisz zrobić podstawową rzecz przed jakimkolwiek przejściem do realizowania planu na jej odzyskanie. Powinieneś ocenić swoje szanse na jej odzyskanie oraz ocenić jak trudna jest sytuacja w jakiej oboje się znaleźliście. Warto odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań:

 1. Kto był inicjatorem rozstania? (będzie musiał bardziej „pogłówkować” o tym jak odzyskać dziewczynę jeśli to ona z Tobą zerwała)
 2. Czy ona ma już kogoś innego? Jeśli tak, to na jakim etapie znajduje się ta nowa znajomość? (jeśli jest to przygodna znajomość, twoja sytuacja jest lepsza)
 3. Czy macie ze sobą kontakt? Jeśli tak, to jak ten kontakt wygląda? Czy ona reaguje agresją czy raczej płaczem? (lepiej żeby płakała, niż pokazywała Ci swoją niechęć do Twojej osoby)
 4. Czy ona powtarza że nie wie co czuje? Czy mówi że ma mętlik w głowie? (jeśli tak, to znaczy że jej uczucie nie do końca się wypaliło i warto podjąć próbę powrotu do niej)
 5. Jak daleko od siebie mieszkacie? (im dalej, tym niestety gorzej)

Wiadomo, że jeśli na większość albo wszystkie z tych pytań odpowiedziałeś sobie twierdząco – można stwierdzić, że masz bardzo duże szanse żeby odzyskać swoją eks. Jesteś w dużo gorszej sytuacji, jeśli ona jawnie odpowiada, że czuje do Ciebie niechęć, ma nowego faceta i jest bardzo w ten nowy związek zaangażowana, coraz rzadziej odpisuje na smsy i na facebooku – wtedy sytuacja może być trudniejsza, jednak nie zawsze beznadziejna. Na to co zrobić żeby odzyskać dziewczynę po zerwaniu jest wiele rad oraz sposobów, jednak wszystkie z nich należy robić z „głową” i po spokojniejszym, chłodnym zastanowieniu.

Podstawowe błędy popełniane przez mężczyzn po rozstaniu

Rozgoryczenie oraz smutek spowodowany rozstaniem, często działa na naszą niekorzyść. Uznajemy, że jeśli dziewczyna od nas odeszła, to z pewnością robiliśmy coś nie tak. Przecież ona wiele razy powtarzała że nie robię tego czy tamtego. Prosiła mnie bezskutecznie o coś a ja nawet nie reagowałem. Nie doceniałem jej – powtarzamy sobie. Wówczas pojawia się olśnienie! – jeśli będę robił to o co ona tak bardzo zabiegała, to co wiele razy powtarzała, zacznę ją doceniać, zasypywać prezentami, jeśli będę romantyczny to ona na pewno to zauważy i zechce do mnie wrócić. Taki obraz kreują amerykańskie komedie romantyczne – i na nasze nieszczęście dają fałszywy obraz tego jak odzyskać dziewczynę. Niestety korzystanie z tych wzorców nie jest dobrym pomysłem na to jak odzyskać kobietę po rozstaniu. Dlaczego? Bo zmienia się sytuacja w jakiej oboje się znaleźliście a ona już nic lub niewiele czuje do Ciebie i w tym momencie jej oczekiwania są inne.

Do podstawowych i kardynalnych błędów które popełniamy aby odzyskać byłą to:

 1. Pokazałeś swoją słabość – prosiłeś ją żeby Cię nie zostawiała, wręcz błagałeś ją o to.
 2. Przekonywałeś nieustannie że Twoje życie bez niej nie ma najmniejszego sensu – próbuje wywołać w niej poczucie winy.
 3. Co chwilę do niej pisałeś/piszesz lub dzwonisz – tym samym udowadniasz, że nie istnieje nic innego poza nią, dodatkowo męczysz ją i zniechęcasz tym samym do siebie.
 4. W ramach poprawy postanawiasz zmienić się o 360 stopni i zasypujesz ją prezentami.
 5. Mimo że ona wyjaśniła Ci powód rozstania, cały czas próbujesz doprowadzić do kolejnej i kolejnej rozmowy dlaczego tak postąpiła. Oczekujesz logicznego wyjaśnienia, a jej decyzja najczęściej podyktowana jest emocjami. W ten sposób tylko zrażasz ją do siebie.

Jak odzyskać dziewczynę po jej zerwaniu? – poznaj jej sposób myślenia oraz uczucia jakimi się kieruje

Zanim podejmiesz stanowcze kroki, służące do poprawy waszych stosunków oraz próby powrotu do siebie, poznaj jej sposób myślenia oraz uczucia jakie nią kierowały podczas decyzji do zerwaniu z Tobą. Wówczas odpowiedzi pytanie jak odzyskać dziewczynę po jej zerwaniu pojawią się w Twojej głowie samoistnie.
Kobiety w gruncie rzeczy są przewidywalne oraz działają z reguły według tych samych schematów postępowania. Pamiętaj, że w każdej relacji jest trochę jak w grze: są zwycięstwa i porażki. Jednego razu to ona będzie kontrolować waszą relację, innym razem Ty. Gdy to ona zrywa, to z pewnością nie oczekuje, że będziesz na każdej jej zawołanie jak grzeczny, dobrze ułożony “piesek”. Nie ma najmniejszego sensu w tym momencie pokazywać swoich słabości, oraz tego jak bardzo jesteś od niej zależny.

Zwróć też uwagę na słowa jakie wypowiada. Jeśli mimo tego, że zerwała z Tobą, dalej utrzymujecie kontakt, a ona powtarza że tylko mieszasz jej w głowie, możesz mieć stuprocentową pewność, że nie przekreśliła jeszcze tej relacji. Nie powie Ci tego wprost, ale daje subtelne sygnały, że jej uczucia jeszcze nie wygasły.

Warto wykorzystać znajomość kobiecej psychiki oraz działania – a wtedy pytanie jak odzyskać dziewczynę, nie będzie pojawiało się już w Twojej głowie. Kobiety kierują się emocjami i często potrzebują mieć wymówkę (jakąkolwiek, nie zawsze racjonalną) aby cokolwiek zrobić.

Jak odzyskać byłą dziewczynę – pierwsze kroki

Przede wszystkim warto zmienić swoje nastawienie. Oczywistym jest że po rozstaniu jesteśmy źli, rozgoryczeni, uważamy każdą kobietę za chodzące zło i wszystkie wydają nam się takie same – zimne, wyrachowane i bezwartościowe. Nie jest to dobre podejście. Jednocześnie dobrym podejściem nie jest też ciągłe powtarzanie sobie i wszystkim naokoło że nasze życie bez dotychczasowej kobiety totalnie nie ma sensu.

Odpowiednie nastawienie wygląda następująco: zależy mi na tym aby ona do mnie wróciła, jeśli jednak tak się nie stanie, mój świat się nie zawali, mam też swoje życie, zainteresowania, pasje, znajomych.

Stosując poniższe rady będziesz wiedział jak odzyskać byłą dziewczynę i sprawić aby wróciła na kolanach:

 • Bądź neutralny w stosunku do niej. Przede wszystkim nie błagaj aby wróciła do Ciebie. Nie pokazuj swoich słabości, bo to niczego nie zmieni. Nie szantażuj jej i nie wpędzaj na siłę w poczucie winy. Nie przesadzaj też w drugą stronę – obrażanie, wypominanie starych spraw, poruszanie tematu rozstania tylko zniechęci ja do Ciebie jeszcze bardziej. Pokaż, że rozstanie to nie jest także dla Ciebie komfortowa sytuacja ale staraj się nie robić z siebie wielkiego męczennika.
 • Pokaż jej że poza nią, masz swoje życie. Skup się na swoich planach i celach. Wróć do swoich pasji które przez czas bycia w związku zaniedbałeś. Staniesz się o wiele bardziej interesującą osobą nie tylko dla niej ale także dla innych kobiet.
 • Nie inicjuj ciągłego kontaktu, nie wydzwaniaj, zdystansuj się. Daj jej czas na zastanowienie się, dlaczego od Ciebie odeszła.
 • Stań się mężczyzna którego ona kiedyś pragnęła – nie dla niej, dla samego siebie. Ona podświadomie zacznie zauważać jak wiele straciła. Nie chwal się za każdym razem gdy coś zrobisz lub zmienisz, ważne żeby ona “przypadkowo” się o tym dowiedziała.
 • Pokaż, że nadal ją szanujesz. Nie ma nic gorszego jak ciągłe oskarżanie się kto zawinił i kto doprowadził do rozstania. Jeśli ona zauważy, że mimo tej niewygodnej sytuacji nadal szanujesz ją jako osobę i kobietę – w jej oczach będziesz jawił się jako dojrzały emocjonalnie i atrakcyjny mężczyzna.
 • Wzbudź w niej trochę zazdrości. Po rozstaniu nikt nie zabroni Ci flirtować. Powinieneś zainteresować się uwodzeniem oraz tym jak stać się atrakcyjnym w oczach innych kobiet. Pamiętaj jednak, że wszystko ma swoje granice i jeśli nie chcesz jej zrazić, należy robić to z umiarem.

Stosując powyższe zasady, masz niemal stuprocentową pewność, że Twoja była dziewczyna zacznie postrzegać Cię jako zupełnie inną osobę. Dodatkowo, nie będziesz robił tego nachalnie, dzięki czemu ona nie odczuje, że zmieniasz się wyłącznie dla niej. Istnieje duża szansa, że pytanie jak odzyskać byłą nie będzie pojawiało się przez długi czas w Twojej głowie.

5
5,0 rating