Poznałaś ostatnio fajnego chłopaka w internecie? Chciałabyś lepiej go poznać, ale kompletnie nie wiesz o czym z nim rozmawiać? A może od dawna podoba Ci się pewien facet, ale nie wiesz jak do niego zagadać? W tym artykule znajdziesz wszelkie potrzebne porady!

O czym pisać z chłopakiem – krótko o tym jak zacząć

Pewnie zastanawiasz się czy istnieje jakiś sposób na rozpoczęcie rozmowy z zupełnie obcym Ci chłopakiem, którego wypatrzyłaś w szkole, na przystanku autobusowym, czy w pobliskiej cukierni. Możesz odetchnąć z ulgą! Sposób istnieje, a w dodatku jest bardzo prosty i co najważniejsze – skuteczny.

Nie od dziś wiadomo, że rozmowy są najbardziej owocne, wtedy gdy dwójka ludzi ma ze sobą coś wspólnego. O czym rozmawiać z chłopakiem, o którym nic nie wiesz?

Pomyśl o tym, gdzie go spotykasz. Jeśli jest uczniem Twojej szkoły – zapytaj go o nauczyciela, który go uczy, zajęcia pozalekcyjne lub plan lekcji. Porozmawiajcie o tym, co was łączy. Jeśli spotykasz go w cukiernii – spytaj jakie są jego ulubione ciastka i poleć mu te, które Ty uważasz za najlepsze.

Skup się na tym co was łączy, a z pewnością szybko wpadniesz na pomysł o czym gadać z chłopakiem. Ważne jest to abyś poruszyła temat, na który również masz coś do powiedzenia, dzięki czemu na jakiś czas będziesz mogła podtrzymać rozmowę.

Jak pisać z chłopakiem, aby wyszło z tego coś więcej?

Na sam początek musisz wyrzucić do kosza wszystkie dobrze znane Ci zasady. Mowa tu o tym, że dziewczynie nie wypada napisać pierwszej, że musisz odczekać 10 minut zanim odpiszesz chłopakowi, że Twoje wiadomości muszą być krótsze i bardziej obojętne, że musisz ukrywać to, że Ci na nim zależy. Te wszystkie zasady to kompletne bzdury!

Chłopcy, którzy zostają zapytani o cechy, które najbardziej cenią w dziewczynach coraz częściej odpowiadają, że podobają im się odważne i zdecydowane dziewczyny, które nie prowadzą z nimi żadnych gierek.

Tak więc zasada numer 1, którą musisz się kierować – bądź z nim szczera.

Lubisz go? Uważasz, że ma genialny styl albo świetnie gra w piłkę? Powiedz mu o tym! Chłopcy też lubią komplementy.

Teraz wyobraź sobie sytuację, w której chłopak odpisuje Ci krótkie wiadomości po upływie długiego czasu. Pomyślałabyś, że go nie interesujesz, a rozmowa z Tobą nie jest dla niego atrakcyjna? W odwrotnej sytuacji działa to zupełnie tak samo. Dlatego okaż mu zainteresowanie. Angażuj się w rozmowę, odpisuj w, miarę możliwości, sprawnie. To da mu sygnał, że wasza rozmowa jest dla Ciebie ważna.

Poczucie humoru również znajduje się na liście najbardziej pożądanych cech u dziewczyn. Postaraj się, aby Twoje wiadomości były pozytywne i zabane. To klucz do tego jak rozmawiać z chłopakiem, aby zrobić na nim dobre wrażenie. Chłopcy nie lubią smętnych i zbyt poważnych dziewczyn. Jeśli zobaczysz w Internecie jakiś śmieszny obrazek lub artykuł, który Ci się z nim kojarzy – wyślij mu go. Da wam to kolejny temat do rozmowy, a jednocześnie pokaże że jesteś zabawna i wyluzowana. Chłopakom się to podoba!

Pokaż mu, że o nim myślisz. Spotkaliście się dzisiaj, było miło i przyjemnie? Odprowadził Cię do domu późnym wieczorem? Masz idealną okazję do tego, żeby pokazać mu, że się o niego troszczysz. Napisz do niego wiadomość, w której spytasz o to, czy dotarł bezpiecznie do domu. Przy okazji możesz pochwalić wasze dzisiejsze spotkanie, jego wygląd czy obłędny zapach. Po takiej wiadomości wasza rozmowa z pewnością rozwinie się w dobrą stronę.

Inna sytuacja – leżysz wieczorem w łóżku po szalonym i wyczerpującym dniu i przygotowujesz się do spania? Napisz mu niewinne “dobranoc ;)”. Może przyśnisz się mu tej nocy, bo z pewnością pomyśli o Tobie przed snem.

Cokolwiek robisz i obojętnie jaka jest pora dnia. Jeśli akurat masz telefon w ręce napisz, że tęsknisz lub że o o nim myślisz. Taka wiadomość sprawi, że będzie mu miło. On na pewno również tęskni za kontaktem z Tobą!

Bądź bezpośrednia i graj w otwarte karty. Czasy się zmieniają, jako kobieta masz takie same prawa jak mężczyzna. Mów otwarcie o tym co czujesz. Czasami warto zrobić ten pierwszy krok. Chłopcy bardzo to doceniają, ponieważ zwykle są zmęczeni “księżniczkami”, o które bez przerwy trzeba zabiegać. Oczywiście z tą zasadą nie możesz przesadzić. Chłopcy chcą czuć się potrzebni. Pamiętaj o tym aby odpowiednio dawkować swoją otwartość. Nie chodzi tutaj oczywiście o zgrywanie całkowicie niedostępnej. W tym przypadku musisz znaleźć odpowiedni balans. Postępuj zgodnie ze sobą i tym, co czujesz a na pewno wszystko się uda. Zostaw chłopakowi pole do popisu i daj mu się wykazać.

Dystans do siebie to kolejna ważna cecha. Chłopcy na ogół są bardziej bezpośredni i mniej delikatni niż dziewczyny. Nie strzelaj więc fochów kiedy on z Ciebie zażartuje. Zamiast tego Ty również z niego zażartuj. Nie bój się śmiać z siebie. To nic złego. Pamiętaj o tym, że jego żart z pewnością nie miał na celu Cię urazić. Jeśli z Tobą pisze to nie bez powodu ;).

Tematy do rozmów z chłopakiem – o czym najlepiej pisać

Zastanawiasz się nad tym jak pisać z chłopakiem żeby go poderwać? Co zrobić aby utrzymać i ożywić rozmowę? Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na to o czym pisać z chłopakiem jak nie ma tematu do rozmowy.

  1. Pomyśl o tym co go interesuje. Chłopak lubi oglądać “Grę o tron”? Akurat pojawił się nowy odcinek, który obejrzałaś? Napisz do niego, czy już go widział, a na końcu dorzuć swoją opinię na ten temat. Na początek wystarczy jedno słowo – “świetny! ;)”. Dasz mu do zrozumienia, że macie wspólne zainteresowania, a jednocześnie pokażesz mu, że o nim pamiętasz. Kto wie, może chłopak akurat jest w trackie oglądania tego odcinka, a może od teraz będzie myślał o Tobie za każdym razem, kiedy będzie oglądał swój ulubiony serial.
  2. Powiedz mu o tym, co u Ciebie i zapytaj co niego, co dzisiaj robił i jakie jeszcze ma plany na ten dzień. Najsilniejszą i najtrwalszą więź budujemy z osobami, z którymi możemy porozmawiać o swoich codziennych sprawach. Odpowiedz mu o tym, że dostałaś dzisiaj piątkę z angielskiego. Może to jego ulubiony przedmiot? Powiedz o tym, że pokłóciłaś się z przyjaciółką. Pokażesz mu w ten sposób, że mu ufasz. Kiedy on będzie opowiadał Ci o tym co u niego – okazuj mu zainteresowanie i uważnie czytaj to, co do Ciebie pisze. To może być kluczowy moment dla waszej relacji, w którym się na siebie otworzycie i skrócicie dystans między wami.
  3. Pokaż mu, że liczysz się z jego zdaniem. Chłopcy, podobnie jak dziewczyny, chcą czuć się ważni i potrzebni. Nie wiesz jaką kurtkę założyć do spodni, które masz na sobie? A może masz problem z wyborem prezentu urodzinowego dla mamy? Poproś go o radę. Wyślij mu zdjęcia swoich propozycji i spytaj go o zdanie. Chłopak poczuje przez to, że bierzesz pod uwagę jego zdanie. A Ty będziesz miała okazję do wysłania mu kilku swoich zdjęć, na których wyglądasz wyjątkowo atrakcyjnie ;).
  4. Szukaj wskazówek. Zauważyłaś, że nosi koszulkę jakiejś drużyny piłkarskiej? Zapytaj go o nią. Spytaj dlaczego ją lubi i kto jest jego ulubionym zawodnikiem. Widzisz, że z plecaka wystaje mu książka? Zapytaj o czym jest i czy chciałby Ci ją pożyczyć. Kiedy ją przeczytasz na pewno znajdziecie masę tematów do rozmów. Często mówi o tym, że gra w jakąś grę? Spytaj o to, jaki był najwyższy wynik, który udało mu się uzyskać. Zaproponuj, aby nauczył Cię w nią grać. Zaoferujesz w ten sposób spotkanie, które może przerodzić się w coś niesamowitego. Na pewno będzie wam towarzyszyć sporo śmiechu. Jeśli umieszcza na Facebooku zdjęcia z wakacji, czy wycieczek – zapytaj gdzie był, co zwiedził i czy mu się podobało.
Teraz już doskonale wiesz jak rozmawiać z chłopakami. Śmiało wykorzystaj tę wiedzę. Nie bój się zagadać i zrobić pierwszy krok. Pokaż, że jesteś fajną, pewną siebie dziewczyną. Chwyć telefon i napisz do tego chłopaka, którego od dawna obserwujesz. Z pomocą naszych rad na pewno odniesiesz sukces. Bądź odważna i bezpośrednia, zachowaj dystans do siebie i uważnie słuchaj tego, co ma Ci do powiedzenia chłopak. To dla Ciebie ogromna szansa na to, aby wyjść z cienia. Rozkochaj go w sobie już w tej chwili. Powodzenia!
5
5,0 rating