Nie bez powodu mówi się, że nieśmiałość to pierwszy stopień do piekła… na ziemi. Na szczęście nieśmiali w XXI wieku mają dużo łatwiej. Za sprawą internetu mogą poznać w sieci atrakcyjną dziewczynę i… pożegnać się z ciemną stroną nieśmiałości. Przede wszystkim warto uświadomić sobie, że aż 95% ludzi uważało się za osoby nieśmiałe lub doświadczyło uczucia onieśmielenia.

Dlaczego nieśmiałość szkodzi

Brak pewności w relacjach międzyludzkich, stawianie sobie samemu granic, zagubienie – takie cechy osób nieśmiałych są widoczne dla innych. Chociaż nie widzą oni tego co dzieje się w środku nieśmiałego człowieka – czyli lęku przed odrzuceniem, brakiem akceptacji, popełnieniem błędu – marna to pociecha. Nieśmiali doskonale mają świadomość, że cecha to kosztuje ich bardzo dużo. Ci, którym udało się ją pokonać – najpierw postanowili, że chcą żyć inaczej. Najczęściej powodem przełamywania nieśmiałości było pragnienie poznania kogoś wyjątkowego, zbliżenie się do tej osoby, wzbudzenia w niej zainteresowania albo nawet uczucia.

Nieśmiałość… pomaga znaleźć dziewczynę!

Choć trudno w to uwierzyć, nieśmiali ludzie mają cenne zalety. Można powiedzieć, że w świecie przebojowych, konfliktowych, skupionych na sobie facetów – nieśmiały chłopak czy mężczyzna może uchodzić za dużo bardziej atrakcyjniejszego. Dlaczego? – nieśmiali naprawdę potrafią słuchać, – dużo lepiej potrafią rozumieć emocje innych, – nie stawiają granic innym, dzięki czemu uchodzą za niekonfliktowych, kulturalnych i życzliwych światu ludzi. Być może nawet nie masz pojęcia jak wymienione cechy są cenne dla dziewcząt i kobiet. Świadomość, że pod wieloma względami masz przewagę nad śmiałymi, jest bardzo ważna.

Jak znaleźć dziewczynę będąc nieśmiałym?

Najprostsza odpowiedź na pytanie „Jak znaleźć dziewczynę będąc nieśmiałym?” brzmi: w internecie. Znajdując się w miejscu, gdzie czujesz się swobodnie (np. we własnym pokoju). Mając zupełnie czystą kartę u potencjalnych dziewczyn. Wykorzystując swoje mocne strony i… kilka dobrych rad. Możesz stworzyć profil na portalu randkowym albo wykorzystać portal społecznościowy. W obu przypadkach ryzykujesz tyle samo ile masz do stracenia. Na portalach randkowych z zasady logują się dziewczyny, które szukają chłopaka. Również te nieśmiałe. Na portalach społecznościowych, np. na Facebooku, mają zwykle oznaczony status, czyli informację czy są w związku czy nie. Jeśli chodzi o serwisy randkowe – jest ich cała masa. Dlatego zanim na dobre zaczniesz przygodę na jednym (lub kilku) z nich – porównaj liczbę logujących się dziewczyn. Im jest ich więcej, tym większa szansa na znalezienie tej idealnej. Jeśli na danym portalu panuje niewielki ruch – znaczy, że nie warto tracić na nim czasu.

Jak znaleźć dziewczynę w internecie?

Choć pod wieloma względami internet oferuje wiele korzyści, trzeba się liczyć z tym, że nie zawsze jest z górki. Tworząc swój profil należy zrobić wszystko, by intrygował, wzbudzał ciekawość, zainteresowanie. Opisując się nie zaczynaj od banałów typu: – jestem normalnym chłopakiem… – trudno pisać o sobie… – jak wszyscy mam i wady, i zalety… Gra jest warta świeczki, dlatego lepiej trochę bardziej się postarać. Inaczej zyskasz tyle, że ocenią cię jako kogoś kompletnie nieinteresującego. Zwykle serwisy randkowe proponują też opisanie dziewczyny, której szukasz. Tu znów nie wolno sobie pozwolić na banały. Ani na skargi typu: „poszukuję kogoś, kto sprawi, że przestanę być samotny”. Pisząc, że szukasz dziewczyny, która wreszcie cię zrozumie i będzie szanować – możesz dać do zrozumienia, że ktoś wcześniej uznał, iż nie zasługujesz na szacunek ani na zrozumienie.

Wyróżnić się z tłumu

Żeby zobaczyć jak bardzo sztampowo i byle jak wyglądają profile innych mężczyzn na portalu – po prostu przejrzyj je. Prawdopodobnie, nawet po pobieżnej analizie, dojdziesz do wniosku, że są one do siebie bardzo podobne. To prawda, dziewczyny – tak jak faceci – też patrzą przede wszystkim na zdjęcia, ale szukają też opisów, które będą się wyróżniać. Nie kopiuj innych poszukujących dziewczyny. Nie szukaj też gotowych recept. Każdy z nas jest inny. W nieco lepszej sytuacji są humaniści, którzy sporo czytają i pisanie nie sprawia im trudności. Z drugiej strony oni też mogą „przefilozofować” i odrzucić od siebie dziewczyny, które nie lubią przerostu formy nad treścią. Opisy nie muszą być długie. Ilość znaków dużo lepiej przekuć w ich jakość. Być może zainspirują cię słowa z ulubionej książki, filmu, piosenki? Może to być mniej lub bardziej dosłowny cytat, który zaintryguje i sprawi, że ktoś poczuje, że macie wspólne zainteresowania i poglądy na życie. Nie szukaj efektownych źródeł – jeśli nie czytałeś Dostojewskiego, nie powołuj się na „Zbrodnię i karę”. Nikt nie oczekuje od ciebie, że znasz na pamięć całego Szekspira czy Mickiewicza. Nie obawiaj się sięgania po mniej ambitny repertuar – bądź przy tym sobą.

Wiadomości dla niej i od niej

Wymianę wiadomości można zacząć od „zaczepek”, emotikon puszczających oczko lub uśmiechających się serdecznie. Możesz zacząć ty lub ona, ale nie czekaj zbyt długo bezczynnie na pierwszy objaw zainteresowania. Wiele dziewczyn wciąż wychodzi z założenia, że to facet powinien zacząć rozmowę. Wiadomości powinny być zabawne i niebanalne. Naturalne. Jeśli profil dziewczyny zainteresował cię – pokaż jej to, nawiązując w rozmowie do zawartych w nim informacji. Lub do zdjęć – być może prócz wizerunku dziewczyny znajduje się tam inny, ciekawy punkt zaczepienia. Na przykład fakt, że lubi podróże albo po prostu przyrodę, zwierzęta, modę, etc. Możesz zapytać jak minął dzień/poranek/wieczór. Już po wymianie kilku wiadomości będziesz wiedział, czy między wami jest chemia czy nie. Po prostu – rozmowa albo będzie się „kleić” albo męczyć was oboje. A przecież nie o to chodzi. Jeśli chcesz zrobić dobre wrażenie: – nie porównuj jej do nikogo – nie bombarduj banalnymi komplementami – nie staraj się czytać w jej myślach – nie oceniaj (np. zbyt mocnego makijażu, poglądów, sposobu pisania), – nie udzielaj rad (wymądrzanie się i uchodzenie za eksperta od wszystkiego nie pomaga w rozmowie) – przekonywania do swoich racji (np. w sprawie możliwie szybkiego spotkania). Trudne? Tak, ale warto. Zresztą możesz robić zupełnie na odwrót, by przekonać się, że: – ona też będzie cię porównywać do kogoś innego, – będzie cię chwalić słowami, w które nie uwierzysz, – będzie wiedziała o czym myślisz lepiej niż ty sam – będzie cię oceniała, wydawała sądy nie mające odzwierciedlenia w rzeczywistości, – uparcie przekonywała cię do czegoś, o czym w ogóle nie chcesz słyszeć. Jeśli wasza znajomość się rozwinie

Jak znaleźć dziewczynę na Facebooku

Współcześnie można spotkać się z opinią, że Facebook skutecznie wyparł serwisy randkowe. Nie mniej nie znaczy to wcale, że idealna kandydatka na twoją dziewczynę znajdzie się sama. Zanim jednak zaczniesz poszukiwania – warto zrobić porządek z własnym profilem. Przede wszystkim ze zdjęciami i kliknięciami “lubię to”. Jeśli do tej pory istniałeś tu pod pseudonimem – zamień go na prawdziwe imię i nazwisko. Usuń zdjęcia, na których oznaczyli cię znajomi jeśli tylko nie wyglądasz na nich korzystnie. Kiedy znajdziesz już interesujący cię profil, zajrzyj w historię polubień jego właścicielki. A potem – polub niektóre ze stron lubianych przez nią. Niekoniecznie te z lakierami do paznokci czy ćwiczeniami na jędrne piersi. Upewnij się też, że na liście jej znajomych nie ma kogoś, kto mógłby jej powiedzieć na twój temat coś niepochlebnego. Jeśli macie wspólnych znajomych – zostawiaj błyskotliwe komentarze pod ich postami. Niech je czyta i niech coraz bardziej chce cię poznać. Niech z każdym dniem myśli o tobie coraz częściej. Śledź wydarzenia, którymi się interesuje. Koncert, wystawa, pokaz, święto miasta – nie ważne, ważne, że możecie się tam “przypadkiem” spotkać. Lub oficjalnie umówić, na przykład na pierwsze spotkanie. Przy wymianie wiadomości – obowiązują zasady omówione wyżej. Masz cały arsenał obrazkowych komunikatów, do których jednak nie należy się ograniczać. Im lepiej będziecie się znali – tym lepiej będziesz co i… czy w ogóle pisać dalej. Powodzenia!
5
5,0 rating