Każdy mężczyzna na pewno zadał sobie to pytanie niejednokrotnie (kobiety również). A zwłaszcza przed nadchodzącą randką. Nawet gdy spodobamy się potencjalnej partnerce przy poznaniu, nie oznacza to, że randka pójdzie pomyślnie. Najgorszy możliwy scenariusz to przedłużająca się, krępująca cisza, której nie ma jak wypełnić. Co wtedy zrobić? Oto kilka cennych rad.

Bądź konkretny

Jeżeli chcesz się z nią dopiero umówić, bądź konkretny. Kobiety lubią takich mężczyzn. Zadzwoń do niej i podaj konkretną datę, godzinę i miejsce spotkania. Gdy się okaże, że dany termin jej nie pasuje, ustalcie go na nowo. Mimo tego zapamięta Ciebie jako rzeczowego mężczyznę. Miej przy tym w zanadrzu kilka różnych opcji na spotkanie.

SŁUCHAJ JEJ

To zdanie można podkreślić, pogrubić i oznaczyć czerwoną czcionką. Jest ono najważniejsze. Kobiety uwielbiają mężczyzn, którzy ich słuchają. Często się zdarza, że początkowo osobnik wydaje się zainteresowany opowieścią o piesku imieniem Bąbel, lecz za moment przerywa kobiecie w pół zdania i zaczyna swoją opowieść. Często zupełnie niezwiązaną chociażby ze zwierzętami. A to, że ona ma psa imieniem Bąbel i że jest on jej najlepszym przyjacielem może być bardzo ważną informacją. Przy kolejnym spotkaniu (w jej mieszkaniu) można przynieść małą zabawkę dla pieska, tym samym zbierając punkty u potencjalnej partnerki. Ponadto to, co mówi, może być naprawdę interesujące – może się okazać, że macie wspólnych znajomych (nie przyznawaj się, że ją stalkowałeś na Facebooku przed wyjściem!). Lub, że uwielbiacie siedzieć w dresie popołudniami przed komputerem grając w GTA. Czas na punkt trzeci.

Zapytaj o zainteresowania

Jeżeli się okaże, że kobieta takowych nie ma to może być trudniej podtrzymać rozmowę. W tym wypadku dobrym pomysłem dobrze jest organizować aktywne spotkania. Czyli bilard, kręgle, dobrą opcją jest również wspólny wypad do kina. Po projekcji można wówczas przedyskutować obejrzany film czy zagrana partię kręgli. Można zagaić:

 • I jak, podobało Ci się? Moim zdaniem Tom Hanks jest jednym z najlepszych aktorów, uwielbiam go od czasu, kiedy zobaczyłem Zieloną Milę.
 • Mówiłaś, że to był Twój pierwszy raz z kręglami, chyba coś kręcisz, bo poszło Ci super (uśmiech). Nie dałaś mi czasem forów?

Natomiast jeżeli się okaże, że kobieta ma zainteresowania, wypytaj o wszystko. Poczuje się wtedy ważna i zauważona. Z pewnością odwdzięczy się tym samym. Można zadać pytania:

 • Jak lubisz spędzać wolny czas?
 • Czy oglądałaś ostatnio coś ciekawego?
 • Oglądasz coś na Netflix? Może masz coś do polecenia? Bo skończyłem ostatnio (XXX)

Możesz również zapytać o szkołę lub pracę. Te dwie rzeczy najpewniej zajmują jej lwią część czasu w tygodniu, więc warto się dowiedzieć, czym konkretnie się zajmuje. Czy lubi ją, czy nie, czy to był dobry wybór. Możliwości jest wiele.

Miej pozytywne podejście

Gdy już omówicie obejrzany film lub Wasze zainteresowania z pewnością jesteś na dobrej drodze. Rozmowa powinna się już gładko toczyć z tematu na temat. Pamiętaj jednak, aby podczas opowieści lub anegdot o swoich ostatnich imprezach nie przywoływać smutnych, czy nawet depresyjnych sytuacji. Nie ma nic gorszego niż półgodzinna opowieść o złym panie profesorze, który się na Ciebie uwziął i nie zaliczył Ci tej analizy matematycznej, choć tak bardzo chciałeś. I w ogóle to ostatnio na zapisach na uczelniane przedmioty znowu Ci nie wyszło (jak zwykle), bo miałeś zbyt późną godzinę. Oczywiście, nie popadajmy w skrajność, jeżeli kobieta Cię zapyta, czy lubisz swoje studia i jest to prawda, nie ukrywaj tego. Chodzi tutaj bardziej o przesadę. Ponadto fajną opcją jest opowiedzenie jej o swoich podróżach, pokazanie zdjęć. Może Ci się odwdzięczyć tym samym. Zapytaj, czy ma w planach jakąś wycieczkę lub wycieczka dokąd jest jej największym marzeniem. Być może szuka akurat partnera do Auto Stop Race? Z mężczyzną zawsze bezpieczniej!

Unikaj niewygodnych tematów

Jeżeli kobieta nie zaznaczy wcześniej, że lubi sport, nie poruszaj tematu ostatniej Ligii Mistrzów. Możesz ją zanudzić. Możesz zamiast tego opowiedzieć o swoich sukcesach w sporcie, udanym cieście drożdżowym, swoich przyjaciołach. Jeżeli wybranka nie wyrazi chęci, warto również omijać temat religii i polityki.

Opowiadaj anegdoty

Jeżeli w trakcie rozmowy zauważysz coś śmiesznego lub przypomnisz sobie, nie bój się tego powiedzieć na głos. Ta sama sytuacja z zabawnymi anegdotami. Dzięki temu pozna Ciebie bardziej, dowie się czy masz dużą grupę przyjaciół, czy wolisz mieć mniejszą, lecz zaufaną. Poza tym, naukowcy udowodnili, że śmiech to zdrowie. Spotkanie z Tobą będzie jej się dobrze kojarzyło i będzie je dobrze wspominać.

Bądź miły

To się tyczy nie tylko rozmowy z kobietami, lecz ze wszystkimi, nie ważne gdzie i kiedy. Po prostu bądź miły. Gdy kobieta powie coś głupiego lub opowie o jakimś swoim niepowodzeniu, nie wyśmiewaj jej. Gdy siedzicie przy oknie, możesz po jakimś czasie zapytać czy jej zimno. Później rozmowa może się potoczyć początkowo w stronę pogody, lecz może się okazać, że jest zmarzluchem i chce się przeprowadzić w przyszłości do Hiszpanii. A tak w ogóle to uczy się od dawna języka hiszpańskiego.

Bądź kulturalny

Podobnie do poprzedniego punktu, tyczy się to każdego. Gdy umówiliście się w kawiarni, zapytaj na co ma ochotę, gdy upadnie jej coś na podłogę, pomóż podnieść. Przytrzymaj drzwi. Kobiety zauważają takie (nie)małe sprawy.

Nie bądź zbyt otwarty

Szczegółowe opowieści o Twoich wszystkich byłych nie są w dobrym tonie. Chyba, że Cię o to zapyta, jednak prawdopodobieństwo na to jest znikome. Tak samo nie powinieneś opowiadać o tym, że rozpatrujesz jej kandydaturę na przyszłą żonę i matkę Waszej trójki dzieci. Na to jeszcze przyjdzie czas.

Dobry komplement nie jest zły

Dobrym pomysłem jest również skomplementowanie swojej partnerki. Nie chodzi tutaj o to, żeby bić przed nią pokłony, gdy ta zrobi cokolwiek. Na powitanie można głośno zauważyć:

 • Hej, do twarzy CI w tej sukience!
 • Pasuje do Ciebie ten kolor szminki, powinnaś ją nosić częściej.

Nie należy tutaj również przesadzać, komplementy powinny być w dobrym tonie. Uwaga o brudnym bucie lub nowej kroście na twarzy zdecydowanie nie przejdą

Nie podlizuj się

Czyli wykrzykniki w stylu:

 • Hej, mam tak samo!
 • I z tym też

Pomnożone nie razy dwa, ale dziesięć wyda się podejrzane. Rozmowa z definicji oznacza interakcję co najmniej dwóch osób. Często zakochani mężczyźni stają się nieznośni wobec swoich wybranek. Oznacza to, że podczas rozmowy nieustannie się zgadzają z kobietą, nieważne, co ona powie. Myślą, że dzięki temu przypodobają się jej, a jest zupełnie odwrotnie. “Facet to musi być facet” jak to mawiają nasze mamy, więc nie może nie mieć własnego zdania. Każdy z nas jest inny i nie jest raczej możliwe, że dwie osoby mają w zupełności te same poglądy 1:1.

Używaj emotikonów

Gdy rozmawiasz z kobietą poprzez jakąkolwiek aplikację na telefon (Facebook, Tinder, etc.), dobrym pomysłem jest używanie emotikonek. Oczywiście, tak jak poprzednio, nie należy przesadzać. Chodzi jedynie o to, że dzięki nim rozmówca, nie musząc patrzeć w oczy, wie, jakie intencje ma druga osoba. Uśmiechnięta buzia na powitanie i pożegnanie i podczas rozmowy dadzą bardzo miłe wrażenie o Tobie.

Drażnij się

Kobiety lubią jak mężczyźni się z nią drażnią. Z pozoru to może wyglądać jakby próbowali być złośliwi, lecz często okazują takim zachowaniem zainteresowanie. Na przykład na powitanie możesz powiedzieć coś w stylu: “Ale się dzisiaj wystroiłaś” z uśmiechem od ucha do ucha. Jeżeli będzie widać, że kobieta nie zrozumie żartu, można dopowiedzieć, że chodziło Ci o jej piękną sukienkę, która jej bardzo pasuje.

Powiedz coś od czapy

Czasami dobrym przerywnikiem jest powiedzenie czegoś kompletnie od czapy. W stylu:

 • Gdybyś wygrała Milionerów co byś zrobiła z kasą?
 • Chciałabyś wystąpić w Azja Express?
 • Co byś zaśpiewała w Idolu?

Kobieta będzie początkowo zaskoczona, jednak później zauważy, że ma do czynienia z kimś nietuzinkowym. Może wyjść z tego masa śmiechu i niewyobrażalnych scenariuszy.

5
5,0 rating