Portal randkowy Badoo- jak korzystać i czy na pewno warto?

Żyjemy obecnie w dobie Internetu, który znacznie ułatwia działania na wielu poziomach. Coraz częściej można usłyszeć o tworzeniu związków lub zawiązywaniu znajomości właśnie za pomocą sieci. Na pewno każdy z Was słyszał o istnieniu portali randkowych, które mogą znacząco pomóc w odnalezieniu „drugiej połówki” lub po prostu nawiązaniu nowych przyjaźni. Jednym z nich jest aplikacja Badoo- strona w ostatnim czasie znacznie rozsławiona i ciesząca się dużą popularnością, dzięki temu, że jest prosta w obsłudze i dostępna dla każdej osoby powyżej osiemnastego roku życia.

Badoo- co to jest?

Na wstępie warto omówić charakter portalu randkowego Badoo i zdefiniować jego działanie. Przede wszystkim istotną kwestią jest odpowiedzenie na pytanie: Co to Badoo? Jest to portal społecznościowy, posiadający cechy portalu randkowego, dzięki któremu można nawiązać nowe, interesujące znajomości, które finalnie mogą stworzyć realne relacje, nie opierające się tylko na rozmowach i komunikacji wyłącznie internetowej. Oznacza to, że każda osoba zainteresowana, która ukończyła osiemnasty rok życia może rozpocząć rejestrację do serwisu i wyszukiwanie osób zgodnie z wybranymi przez siebie kategoriami. Kategorie, jakie proponuje wyszukiwarka Badoo to płeć, czyli odpowiednio do swojej orientacji można dopasować, czy mają być to dziewczyny, czy chłopcy oraz wiek, jaki interesuje osobę szukającą znajomości. Portal Badoo kieruje się zasadą „Poznaj nowych ludzi”, co nie oznacza więc wcale, że jest on skierowany wyłącznie do osób poszukujących miłości, poważnego związku. Jest to witryna społecznościowa, która pozwala na stworzenie i nawiązanie nowych relacji, czysto przyjacielskich, a dodatkowo może być także formą rozrywki i nie zobowiązywać do stałych związków czy przyjaźni. Warto zauważyć, że jest to też ciekawa metoda na zabawę i zabicie czasu oraz nudę.

Jak działa Badoo?

Przygodę z Badoo należy rozpocząć od rejestracji i właśnie ten krok powinien być najważniejszy, ponieważ warto zastanowić się, w jaki sposób i za pomocą jakich danych chcemy się logować. Badoo daje możliwość logowania przez Facebook, co jest dużo szybsze i wygodniejsze, jednak należy pamiętać, że automatycznie wszystkie dane i zdjęcia zostaną przesłane do nowej aplikacji, co nie dla każdego jest dobrą informacją. Aby zostały zachowane nasze poufne treści, warto zalogować się poprzez założenie zupełnie nowego konta. Rejestracja wymaga akceptacji e-mailowej, a co za tym idzie nie można wpisywać fikcyjnych danych, ponieważ to też będzie weryfikowane. Ponadto portal Badoo udostępnia możliwość korzystania z aplikacji na telefonie oraz z klasycznej wersji na komputer, dzięki czemu można jej używać w wielu miejscach. Po mailowym zaakceptowaniu profilu, można spokojnie rozpocząć logowanie, poprzez uzupełnianie konkretnych okienek loginem i hasłem oraz kliknięciu w pole „zaloguj”. Po zalogowaniu można uzupełnić konto zdjęciami, które zostaną udostępnione innym poszukującym użytkownikom portalu Badoo. Poszukiwania innych osób zaczynamy od wybrania kategorii, czyli płci i wieku i kliknięciu w pole „szukaj”. Po tym, jak już osoba zainteresowana zdefiniuje swoje potrzeby, zostanie jej przedstawiona baza ludzi odpowiadających jej zapotrzebowaniu. Wówczas poprzez zamieszczanie „serduszek” przy tych zdjęciach, które się wyświetliły można uzyskać pewien krąg osób, którymi użytkownik się zainteresował. Osoba siedząca po przeciwnej stronie ekranu, która uzyskała powiadomienie o propozycji znajomości może ją zaakceptować i rozpocząć czat lub ją zignorować. Portal randkowy Badoo w ten sposób „łączy” ludzi i pozwala tworzyć im relacje.

Zalety portalu społecznościowego Badoo

Portal randkowy Badoo posiada całą masę użytkowników, a ich ilość każdego dnia znacznie wzrasta. Dzieje się to za sprawą dużej popularności, jaką cieszy się aplikacja. Wśród opinii użytkowników można znaleźć bardzo wiele informacji opisujących pozytywne aspekty strony internetowej Badoo.pl, dzięki którym tak dużo osób decyduje się na zakładanie konta i poszukiwanie miłości, wrażeń i nowych znajomości właśnie na tym portalu. Poniżej zostały opisane wybrane zalety aplikacji. Warto zwrócić na nie uwagę przed podjęciem decyzji, czy rzeczywiście rejestracja jest potrzebna. Portal randkowy Badoo jest bezpłatny, a jedynie dostęp do dodatkowych funkcji, które nie są obowiązkowe może się równać z dodatkowymi kosztami. Badoo cieszy się bardzo dużą ilością użytkowników i zainteresowanych, a co za tym idzie zwiększa szanse na znalezienie odpowiedniej/odpowiedniego partnerki/partnera nie tylko do oficjalnych związków, ale także do zwykłej, niezobowiązującej znajomości. Portal społecznościowy Badoo posiada opcję Czatu, dzięki któremu można prowadzić rozmowę z innymi osobami i nawiązywać nowe znajomości. Pozwala na poznanie wielu informacji o drugiej osobie, takich jak wzrost, waga, wygląd, zainteresowania, dzięki czemu łatwiej jest podjąć decyzję, z kim chcemy rozmawiać. Pozwala na łatwe i szybkie rozpoczęcie rozmowy właśnie dzięki intuicyjnej wyszukiwarce i prostym poleceniom, do których należy się odnieść. Kontakt na Badoo jest zdecydowanie prostszy niż w rzeczywistości, ponieważ dużo łatwiej jest do kogoś napisać niż na przykład zaczepić go na środku drogi. Bardzo wiele par rozpoczynało randkowanie właśnie dzięki portalowi Badoo, a dzisiaj są w bardzo dobrych relacjach. Nawet jeśli nie zakończyło się to związkiem to nawiązali nową, interesującą znajomość. Na Badoo można logować się mobilnie za pomocą smartfona, ale również klasycznie przy pomocy komputera. Jak widać istnieje wiele zalet portalu społecznościowego Badoo, które znacznie mogą pomóc przy podjęciu decyzji, czy rzeczywiście chcemy z niego korzystać. Ponadto ciekawe jest także to, że portal może być pomocny także dla osób nieśmiałych, które mają problem z „wyjściem z cienia”, a dzięki Badoo mogą niezobowiązującą nawiązać relacje, które w przyszłości mogą owocować poprawą ich psychiki i zmianą ich nastawienia poprzez zwiększenie pewności siebie.

Wady portalu społecznościowego Badoo

Poza ciekawymi zaletami, którymi cechuje się portal randkowy Badoo, wiele osób ma także pewne zastrzeżenia co do jego działalności. Przede wszystkim chodzi o kwestie bezpieczeństwa oraz dodatkowe płatności, które nie zawsze dają zamierzony efekt. Poniżej przedstawiono listę wad, na które narzekają i, o których mówią użytkownicy lub byli użytkownicy serwisu internetowego Badoo: W momencie, gdy nawet omyłkowo zostanie podane hasło do poczty elektronicznej lub logowanie odbędzie się za pomocą Facebooka, portal społecznościowy Badoo bardzo chętnie wykradnie kontakty i w imieniu użytkownika zacznie rozsyłać zaproszenia do rejestracji na stronie oraz udostępniać posty na jego tablicy. Wszelkie reklamacje i zapytania do administratorów zwykle spotykają się z brakiem reakcji, ponieważ kontakt jest znacznie utrudniony. Portal społecznościowy Badoo bardzo natarczywie zachęca do korzystania z płatnej funkcji Premium, która niestety nawet po opłaceniu okazuje się fiaskiem, ponieważ jest bardzo awaryjna. Wszelkie uwagi i problemy finansowe można rozwiązywać sądownie jednak poza Polską, ponieważ siedziba firmy nie znajduje się na terenie naszego kraju. Powyższe wady portalu społecznościowego Badoo są jednak do uniknięcia, jeśli rozsądnie i bez pośpiechu odbędzie się rejestracja. Wystarczy nie logować się za pomocą Facebooka i najlepiej stworzyć oddzielny adres e-mail, który będzie używany tylko dla potrzeb serwisu Badoo. Ponadto wszelkie płatne funkcje są nieobowiązkowe, więc jeśli nie mamy potrzeby, nie warto z nich korzystać.

Badoo czy Tinder- który portal randkowy jest zdecydowanie lepszy?

Na rynku internetowym istnieje wiele portali społecznościowych, dzięki którym można nawiązać nowe znajomości i poznać ciekawe osoby. Jednymi z najpopularniejszych jest Badoo i Tinder. Różnią się one od siebie pod wieloma względami, a łączy je jedynie fakt, że pozwalają łączyć ludzi i nawiązywać znajomości. Badoo jest znacznie bardziej znanym portalem w Polsce niż Tinder, posiada wiele opcji, które dużo łatwiej pozwalają w wyszukiwaniu osób spełniających wymagane kryteria, a dodatkowo cieszy się większym zaufaniem. Obie strony są jednak bezpłatne, więc każdy, kto się waha i zastanawia, którą wybrać może założyć konto na obu i podjąć decyzję samodzielnie.

Jak wylogować się z Badoo i jak usunąć konto?

Jeśli chodzi o zakończenie działania na portalu społecznościowym Badoo to o ile wylogowanie się jest proste i banalne, ponieważ wymaga tylko kliknięcia w pole „wyloguj”, o tyle usunięcie całkowite konta jest dużo cięższe, jednak możliwe. Aby pozbyć się swojego konta z Badoo wystarczy zalogować się na nie, wejść na swój profil poprzez kliknięcie w swoje imię, następnie wybrać ustawienia i polecenie „usuń konto”. Kolejnym etapem jest wybranie odpowiednich odpowiedzi w wyskakujących okienkach i ostateczna rezygnacja z konta. Jak widać usunięcie i wylogowanie się z serwisu Badoo jest banalnie proste, więc nie trzeba się obawiać, że rejestracja wiąże się z dożywotnim posiadaniem konta. Wiadomo, że dane osobowe, które udostępniliśmy zostaną w archiwum portalu, jednak nie zostaną one wykorzystane przeciwko nam, ponieważ po usunięciu konta serwis nie będzie miał już możliwości dzielić się niczym w naszym imieniu.

Badoo- próbę zawsze warto podjąć

Badoo to portal randkowy, na którym można spokojnie zabrać się za poszukiwania nowych znajomości. Należy jednak pamiętać, że bezpieczeństwo jest najważniejsze, więc udostępnianie swoich poufnych danych, klikanie wszystkich zgód bez opamiętania i zwrócenia uwagi co zaznaczamy jest bardzo nierozsądne. Jeżeli jednak interesuje nas możliwość zapoznania nowych osób oraz intryguje nas taka forma tworzenia nowych relacji, jak najbardziej warto spróbować. Rejestracja nie wymaga żadnych opłat, a korzystanie z podstawowych usług portalu także jest bezpłatne, więc ryzyka utracenia pieniędzy nie ma. Dodatkowym plusem jest fakt, że z konta można w każdej chwili zrezygnować, więc nawet, kiedy je założymy, a coś nam się nie spodoba, możemy automatycznie je usunąć. Nawiązywanie znajomości jest bardzo istotne, ponieważ dzięki temu otwieramy się na nowe możliwości. Warto więc, nawet jeśli jesteśmy nieśmiali i ciężko podejmujemy rozmowę, spróbować sił właśnie na tego typu portalu. Być może uda się poznać kogoś naprawdę wyjątkowego i odmienić swoje życie raz na zawsze?
5
5,0 rating